Memurlara Haber

SON DAKİKAMaliye Bakanlığı 2 Bin Kamu Personeli Alım Sözlü Sınav

PMYO 250 kadın, 2250 erkek öğrenci alım ilanı

PMYO 250 kadın, 2250 erkek öğrenci alım ilanı

02 Ağustos 2019 Cuma 14:59

PMYO 250 kadın, 2250 erkek öğrenci alım ilanı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilen polis alımları kapsamında 250 kadın, 2250 erkek öğrenci alım ilanına aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Genel Başvuru Koşulları


 T.C. vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, d) Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak, k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.
Yaş Şartı

2019 PMYO öğrenci alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, ''18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim 2019) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak),'' şartını sağlamaları gerekiyor.

TYT Puan Şartı

İlan için başvuru yapacak adaylar ayrıca 2019 YKS TYT puan türünden en az (250,000) ham taban puan almış olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı Polis Meslek Yüksekokullarına öğrenci alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar başvuruylarını 5 Ağustos tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Başvuru işlemleri 19 ğustos tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanan başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Facebook'la Yorumla
İlk yorum yazan siz olun
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.