Memurlara Haber

SON DAKİKA2020 ikramiye ve zam

Kadro alan 4/D taşeronda yeni maaşlar nasıl belirlenecek? Maaşlara ZAM Kesinleşti

Kadro alan taşeronda yeni maaşlar nasıl belirlenecek?

13 Eylül 2019 Cuma 17:53

Kadro alan 4/D taşeronda yeni maaşlar nasıl belirlenecek? Maaşlara ZAM Kesinleşti

Hizmet-İş Sendikası tarafından açılan dava sonucunda mahkeme kadroya geçen taşeron işçilerin maaşlarının yeniden hesaplanmasına karar verdi. Karar ile 2019 yılının ocak ayından itibaren eksik yatan ücretlerde ödenecek.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN 900 BİN 4/D KAMU İŞÇİ MAAŞLARI YENİDEN BELİRLENECEK!

4/D Kamu İşçileri ve Taşeronları Tedirgin Eden Düzenleme tıklatınız

459 Bin Belediye Şirket Taşeronu Kadroya Alınacak mı? Tediye Alacak mı? işte son haber tıklayınız

Yüzdelik dilim tüm 4/D ve taşeronlara uygulanırsa maaşlar ne kadar olacak? İşte örnek hesap TIKLAYINIZ

FLAŞ! Bir Taşeron Daha Dava Kazandı! 900 Bin Taşeronun Maaşı Artacak İŞTE SON DAKİKA GELİŞMESİ TIKLAYIN

Hizmet-İş Sendikasız Hukuk Müşavirliğince, 696 Sayılı KHK ile mahalli idarelerin iktisadi teşebbüsleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen ve asgari ücretin katlarına (%10,%20,%30,vb.) çalışan emekçiler adına, geçiş sonrası asgari ücretin yüzdelik katlarının uygulanmaması nedeniyle açılan dava işçiler lehinde sonuçlandı.

Sağlık Bakanlığı’na karşı Ankara 24. İş Mahkemesi’ne açılan davada yerel mahkeme, 10 Eylül 2019 tarihli duruşmada itiraz yolu açık olmak üzere davanın kabulüne karar verdi.

Sendikamızın hukuk başarısı, başta üyelerimiz olmak üzere, 696 sayılı KHK ile kadroya geçen tüm emekçileri sevindirdi

Yerel Mahkeme’nin verdiği karara göre, asgari ücretin fazlasına çalışan emekçilerin ücreti yeni asgari ücrete yükseltilecek. Hizmet alım ihaleleri ve bireysel iş sözleşmesinde belirlenen yüzde fazlası (%10,%20… vb) ise yeni asgari ücret esas alınarak belirlenecek.

Taşeronda işçi iken kadroya geçen işçilereden, asgari ücretin yüzde fazlasına çalışan emekçilerin bu şekilde tespit edilen yeni ücretlerine, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Yüksek Hakem Kurulu kararı ile imzalan toplu iş sözleşmesinde belirtilen ücret zammı uygulanacak.

İşçi hizmet alım ihalelerine ile bireysel iş sözleşmelerine göre asgari ücretin% 10 fazlası ile çalışıyor ise; 1 Ocak 2019 tarihinde uygulanacak 85,28 TL/gün brüt asgari ücretin%10 fazlası 93,80 TL/gün brüt üzerine%4 oranında zam yapılarak, 97,55 TL/gün brüt olarak ücreti tespit edilecek. Yine, işçinin ücreti asgari ücretin%20,%30,%40,%50 ve katları ise, bu örnek hesaplama temel alınarak 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle ödenecek ücretlerin tespit edilmesi gerekecek.

Mahalli idarelerin iktisadi teşebbüsleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen üyelerimiz adına, geçiş sonrası asgari ücretin yüzdelik katlarının uygulanmaması  nedeniyle farklı işverenlere karşı açılan emsal davalar devam etmektedir.

Yerel yönetimlerde ise her siyasi partiden işten çıkarmalar devam ediyor. Taşerondan belediye şirket işçiliğine geçen işçiler yaşadıkları tedirginlikleri kendi sosyal medya hesaplarında sık sık paylaşıyorlar. Yetkililerden talepleri ise bu korkuyla yaşamamak için bir an önce 'Kadro' sözünün tutularak şirket işçiliği yerine belediye işçiliği kadrolarına geçirilmeleri.

FLAŞ! Bir Taşeron Daha Dava Kazandı! 900 Bin Taşeronun Maaşı Artacak İŞTE SON DAKİKA GELİŞMESİ TIKLAYIN

2020 Toplu Sözleşme İkramiye Ödeme Tarihleri ve Miktarları beki Oldu okumak için tıklayınız

TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAŞERON GRUBU --->>> TIKLAYINIZ

TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAŞERON SAYFASI  ---->>> TIKLAYINIZ

MEMURLARAHABER.COM ÖZEL HABER

Facebook'la Yorumla
Yorum Yap
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.