Memurlara Haber

SON DAKİKAMaliye Bakanlığı 2 Bin Kamu Personeli Alım Sözlü Sınav

4/D Taşeron'da İlave Tediye Haksızlığı , EYT , AF ve 3600 Ek Gösterge için Kritik Tarih

4/D Taşeron'da İlave Tediye Haksızlığı , EYT , AF ve 3600 Ek Gösterge için Kritik Tarih

25 Eylül 2019 Çarşamba 18:35

4/D Taşeron'da İlave Tediye Haksızlığı , EYT , AF ve 3600 Ek Gösterge için Kritik Tarih

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren taşeron, mahkumlara af, emeklilikte yaşa takılanlar ve 3600 ek gösterge yasa teklifleri TBMM Genel Kurulu 'nda görüşülecek. 

Temmuz ayında meclis tatile girmeden önce Genel Kurul 'da görüşülmesi beklenen, ancak meclisin tatile girmesi nedeniyle yeni yasama yılına kalan bu konular için geri sayımda sona geliniyor.

Kadroya alınmayan taşeron işçiler, kadroya alınan  ancak maaş düzenlemesi yapılmayan 4/D'li işçilerin sorunlarının çözümü için TBMM 'nin toplanması bekleniyor.

Öte yandan işçiler, ilave tediye ödemelerindeki haksızlığın da giderilmesi ve belediye kamu işçilerine de ilave tediye ödemesi yapılmasını istiyor.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim vaadi olan ek gösterge için bekleyiş devam ediyor. Hemşire, öğretmen, polis ve din görevlilerine verilecek 3600 ek gösterge için yeni yasama yılı bekleniyor.

Yeni yasama yılında ek gösterge hakkında adım atılması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın verdiği EYT talimatı sonrası yüz binlerce kişi ümitlendi. EYT düzenlemesi için komisyon kurulması talimatı sonrası çalışmalar başlad

ı. Vedat Bilgin, EYT düzenlemesi için görüşmelere başladı. TBMM 'nin de açılması ile EYT 'de somut adımlar atılması bekleniyor.

Kamuoyunda mahkumlara af olarak bilinen ceza indirimi meselesi yeni yasama yılının ilk gündemlerinden olacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi 'nin açılması ile birlikte ilk gündem konusu Yargı Reformu olacak. Yargı reformu kapsamında ceza indirimi meselesi de çözüme kavuşturulacak.

 TBMM Genel Kurulu 1 Ekim 2019 günü toplanacak. 1 Ekim 2019 Salı günü saat 15.00’te  genel kurul toplanacak ve yeni yasama yılı başlayacak.

900 Bin Taşeron 4/D Kamu işçisine Maaş Müjdesinde SON DURUM TIKLAYINIZ

Facebook'la Yorumla
İlk yorum yazan siz olun
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.